پاسخ سئوالات

متخصصان روژی ایتالیا به ؛ سوالات ، نیازها و درخواست های شما در زمینه ی مراقبت و زیبایی پوست و مو پاسخ خواهند داد.

همکاری با روژی
ارتقاء سلامت و زیبایی افراد جامعه
سوالات شما و پاسخ های روژی جواب سوال خود را مطالعه کنید
پوست صورت من لک داره و خشک هم هست ، نظر کارشناسان برای من استفاده از چه محصولاتی از این برند هست ؟

با سلام و تشکر ؛  توصیه لابراتوآر روژی به شما و سایر دوستانی که پوستشان مشابه شماست ، استفاده مرتب از محصولات گروه سلولهای بنیادی گیاهی ( Steminel VEG Line ) این برند است.

پوست صورت من چربی زیاد ترشح می کند ، برای بهبودی چه باید انجام بدهم ؟

توصیه روژی برای شما و افرادی مثل شما ؛  سعی کنید بطور مرتب از یک محلول پاک کننده مناسب ( نظیر تونیک لاته روژی -  Latte tonic ) استفاده کنید ، پس از پاک سازی ، صورتتان را با آب ، آبکشی و پس از خشک کردن با حوله ؛ دو قطره  سرم - قطره هیالورونیک روژی را بر روی پوست صورتتان ریخته ، به کمک ماساژ و زدن ضربات ملایم باسر انگشتان دست به نواحی مختلف صورتتان ، اجازه دهید تا سرم کاملاً جذب پوست صورتتان شود.

سلولهای بنیادی چه هستند و چه کمکی می توانند به بهبود زندگی ، سلامت و زیبایی ما کنند ؟

سلول‏های بنیادی ؛ سلول‏هایی هستند که ظرفیت چشمگیری تولید دوباره بصورت خودکار (اتوماتیک) دارند و قادر به افزایش تقربیا هر سلول یا بافتی هستند. نام «سلول‏های بنیادی» از دنیای گیاهی گرفته شده است و ظرفیت سلول برای مشتق شدن از جوانه‏ های اولیه و رشد کل پی در پی همه بافت‏های گیاهی را نشان می‏دهد. در حال حاضر صدها مقاله علمی وجود منابع سلول‏های ویژه‏ای را در بخش‏های مختلف بدن انسان و در گونه‏ های مختلف بافت‏ها نشان می‏دهند. این منابع از نظر شکل و کیفیت با سلول‏های معمولی فرق دارند و ظرفیت نامحدوی برای تکثیر یافتن خود و سازگار کردن و متمایز کردن بین گونه‏ های مختلف بافت‏ها نشان می‏دهند. به همین دلیل این سلول‏ها تحت عنوان « کاملا سازنده یا   toti-potent (به‏وجود آورنده) » شناخته می‏شوند.

پس از دوران محصولات ضد پیری در دفاع از اجزای سلولها ، ما اکنون در حال ورود به دوران محصولات فراسنّی  (Pro-Age)  مبتنی بر مکانیسم‏های احیاء مجدد بافت های سلولی هستیم.

 پوست ما یک منبع پایان‏ ناپذیر از سلول‎‏های بنیادی بالغ است که در لایه درونی پوست یافت می‏شوند ؛ این لایه ، جایی است که ترمیم ، بازسازی و انسجام بافتی و سلول های پوست  در آن صورت می‏گیرد.  وقتی سلول‏های بنیادی گیاهی درتماس با سلول‏های پوست ما قرار می‏گیرند، یک « همکاری سلولی » بین آنها آغاز می‏شود. این همکاری سلولی، فرایندهای زیستی (بیولوژیکی) در بافتهای پوستی را که با گذشت زمان بطور طبیعی کاهش می‏یابند، دوباره فعال می‏کند و جوانی را از نو برای این سلولها برنامه ‏ریزی می کند.

سلول‏های بنیادی گیاهی ، ویژگی‏های منحصر به ‏فردی دارند ، از جمله اینکه بر خلاف سلولهای بنیادی حیوانی و انسانی ، که در طول عمر و روند پیر شدن خود ، شاهد نقصان های متعددی می شوند، این سلول‏ها بدون تغییر انرژی (سرزندگی) و بدون کاهش و یا حتی وقفه ‏ای در دگرگونی ، در طول سال‏های متمادی، به تولید دوباره خود همانند زنده شدن مجدد هر ساله ی طبیعت ادامه می‏دهند.

من با مشکل ترشح زیاده از حد چربی در پوست سرم مواجه هستم ، برای کنترل آن چه باید انجام دهم ؟

اگر شما فقط با مشکل ترشح بیش از اندازه چربی در پوست سر خود مواجه هستید ؛ توصیه روژی به شما استفاده از سرم اویل شاک این برند (Sebo Urto (Oil shock پس از استحمام و استفاده از شامپوی چندمنظوره روژی می باشد.

به طور کلي چند نوع پوست وجود دارد؟

به طور کلي 6 نوع پوست وجود دارد:


1. پوست اسکاتلندي يا پوست و موي قرمزرنگ
2. پوست بور با موهاي بلوند
3. پوست سفيد و موهاي تيره
4. پوست سبزه و موهاي تيره و سياه
5. پوست هندي يا سبزه تند و موهاي سياه
6. پوست سياه
افراد داراي پوست نوع 1 که معمولا موهاي قرمز و پوستي پر از کک‌‌مک دارند، بيش از همه به نور خورشيد حساس‌ هستند. پوست اين افراد حداکثر 5 تا 10 دقيقه مي‌تواند آفتاب را تحمل کند؛ پوست نوع 2، 10 تا 20 دقيقه؛ نوع 3، 20 تا 30 دقيقه و نوع 4 بين 30 تا 40 دقيقه.
قاعده کلي اين است که هرچه پوست روشن‌تر باشد، آفتاب سوختگي زودتر در آن اتفاق مي‌افتد. هنگامي که سلول‌هاي رنگدانه‌ساز تغيير حالت مي‌دهند و تومور بدخيم تشکيل مي‌شود، فرد مبتلا به ملانوم يا سرطان سياه‌پوستي مي‌شود که مي‌تواند کشنده باشد. ملانوم مي‌تواند از طريق عروق لنفاوي و رگ‌هاي خوني به تمام بدن سرايت کند و باعث مرگ شود. تشخيص به‌موقع و زودهنگام ملانوم و جراحي آن، بهترين راه درمان اين سرطان است. البته اگر ملانوما در مراحل پيشرفته تشخيص داده شود، درمان‌هاي موثر و جديدي با آنتي‌بادي‌ وجود دارد که با کمک آنها مي‌توان به بيماران کمک کرد. ملانوم به‌ندرت به‌وجود مي‌آيد و بيشتر افراد دچار سرطان‌هاي پوستي از نوع BCC و SCC مي‌شوند که به اندازه ملانوم بدخيم نيستند و با نام «سرطان‌هاي سفيدپوستي» شناخته مي‌شوند. کنترل مرتب تغييرات پوستي لازم است تا بتوان به‌موقع و زودهنگام سرطان‌هاي پوستي را تشخيص داد. به همين دليل خال‌هاي مادر زادي در افراد با پوست روشن بايد سالي يک‌بار به‌وسيله متخصص پوست بررسي و کنترل شوند. افراد با پوست روشن که بيش از 30 خال دارند، بايد طبق دستورهاي پزشکي استاندارد اروپا و آمريکا سالي يک بار به متخصص پوست مراجعه کنند. در کشورهاي اروپايي علاوه بر اين، هر فرد بالاي 50 سال بايد سالي يک بار به متخصص پوست مراجعه کند تا پوستش بررسي شود.

تفاوت ضد آفتاب چرب از ضد آفتاب غیر چرب چیست؟

ضد آفتابهای چرب منجر به تشدید آکنه و جوش می شوند.  وعامل اصلی در این جوش زایی، روغن پایه ویا حامل (vehicle) ضد آفتاب است ونه تک تک مواد ضد آفتاب،  ضد آفتاب یک محافظت کامل در برابر آفتاب نیست ، و نباید حتی با وجود استفاده از ضد آفتاب به مدت طولانی در برابر آفتاب قرار گرفت .


ضد آفتابها طول موج UVB(320-280) و UVA2 (340- 320) را فیلتر می کنند . وکمتر ضد آفتابی (400- 340)  UVA1را بطورکامل فیلتر می کند.   بنابراین خطر آنجاست که وقتی فرد ضد آفتاب می زند نمی سوزد، چون UVB به پوستش نمی رسد و مدت بیشتری در مقابل آفتاب می تواند بماند و درنتیجه مقدار بیشتری  UVA1 می گیرد (400- 340) این طول موج به سبب قدرت نفوذ زیادی که دارد به قسمتهای عمیق پوست نفوذ کرده و بدون اینکه فرد احساس سوزش ، گرمی یا قرمزی کند منجر به تسریع روند پیری پوست وایجاد سرطان پوست می شود.  بنابراین نباید با ذهنیت اینکه ضدآفتاب بر روی پوست استفاده شده میزان مواجهه با آفتاب را بیش از اندازه افزایش داد.کرم ضدآفتاب یکی از راههای مقابله با آفتاب است(البته مهمترین راه است).علاوه برکرم ضدآفتاب همواره باید مراقبتهای لازم فیزیکی(کلاه ولباس مناسب) و همچنین دوری از نورمستقیم خورشید را مد نظرقرار داد.
توجه داشته باشیم ضد آفتابی انتخاب کنیم که محافظت خوبی در مقابل UVA داشته باشد.

مزایای کرمهای ضد آفتاب اکتیو برنز روژی چیست ؟

رسالت ذاتی این کرمها بالا بردن قدرت خودمحافظتی پوست بدن، به واسطه کمک به تولید بیشینه و یکنواخت ملانین در ملانوسیت های پوست است.

ضد آفتابها چه عوارضی ممکن است داشته باشند ؟

آلرژی وحساسیت موضعی وحساس شدن پوست به نورآفتاب از عوارض شایع استفاده از کرم های ضد آفتاب نامرغوب هستند.که البته خیلی کم اتفاق می افتد.
  PABA - BENZOPHENON - CINNAMATE   ومتوکی دی بنزوئیل متان از مواد شایع آلرژی زایی در کرمهای ضد آفتاب هستند.ضد آفتابهای فیزیکی حاوی تیتانیوم دی اکساید  و زینک اکسید، هرگز آلرژی ایجاد نمی کنند.
همچنین مواد نگهدارنده و مواد معطر که به ضد آفتاب اضافه میشود هم از عوامل شایع آلرژی زایی هستند.
با این وجود کرم های ضدآفتاب روژی عاری از این عوامل حساسیت زا هستند.

انواع فیلتر ها یا جاذبهای موجود در کرم های ضد آفتاب کدامند؟

الف ) جاذب های شیمیائی ( یا ارگانیک ) : این ها اشعه UV را جذب می کنند و مانع عبور اشعه به لایه های درونی پوست می شوند. ب ) بلوکرهای فیزیکی یا غیرشیمیائی : این ها از طریق انعکاس اشعه ، از عبور اشعه UV جلوگیری می کنند. ج ) انواع ترکیبی : اکثر ضد آفتابها حاوی ترکیبی از هر دو نوع فیلتر ها هستند.

آیا اشعه UVA در مقایسه با UVB توانائی نفوذ عمقی تر در پوست دارد ؟

بله ، UVA در مقایسه با UVB توانائی نفوذ عمقی تر در پوست دارد و موجب آسیب به الیاف الاستین پوست می شود و لذا در بروز پیری زود رس نقش عمده ای دارد، .UVA نقش مهمی در القای ضعف سیستم ایمنی دارد. UVA در حضور UVB نقش سینرژیستیک یا تقویتی در ایجاد سرطانهای پوستی دارد. بنابراین آفتاب می تواند برای زندگی انسانها بشرط استفاده درست و اصولی از یک کرم ضد آفتاب مناسب و مرغوب ، نجات بخش باشد و در صورت استفاده غیر اصولی از آفتاب ، یک تهدید جدی برای حیات بشر به شمار آید.

مزایای کرمهای ضد آفتاب و اکتیو برنز برند روژی نسبت به کرمهای ضدآفتاب موجود در بازار چیست ؟

رسالت ذاتی این کرمها ( کرم های ضد آفتاب  و کرم اکتیو برنز روژی ) از یک سو بالا بردن قدرت خود محافظتی پوست بدن، به واسطه کمک به تولید بیشینه و یکنواخت ملانین در ملانوسیت ها است. و کارایی دیگر آنها ایجاد رنگ برنزه یکنواخت و زیبا بر روی پوست است.

چرا نباید پوست خودمون را طولانی مدت در برابر آفتاب قرار دهیم ؟

اشعه های خورشید سبب صدمه به سلولهای پوستی می شوند، این اشعه ها به دو گروه اشعه UVA و اشعه UVB تقسیم می شوند UVA به میزان بیشتری توسط خورشید تولید و منتشر می شود و برخلاف اشعه UVB ، شدت اشعه UVA با تغییرات محل ، فصل و زمان روز تغییر نمی کند و همیشه حضور دارد و ضمنا” این اشعه توسط شیشه پنجره ها فیلتره نمی شود و از آن عبور می کند.

نزديك ترين داروخانه

نزدیک ترین داروخانه و محل عرضه به شما که در آن جا می توانید محصولات Rougj را خریداری نمایید

عضویت در خبرنامه
در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات مفید و یا شرکت در قرعه کشی های روژی می باشید، شماره همراه و یا ایمیل خود را وارد و ارسال نمایید.
  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت روژینیک پاسارگارد می باشد.